رفع خطای ssl handshake failed در تلویزیون

خطای SSL Handshake FaileD در تلویزیون

استفاده از گواهینامه SSL یکی از گام‌های کلیدی و اصلی در حوزه امنیت وب‌سایت‌ها به شمار می‌رود که در فرایند رقابت کسب‌وکارهای اینترنتی، به‌عنوان یک مسئله مهم در نظر گرفته می‌شود.

در سال‌های اخیر به دلیل اتصال اینترنت به تلویزیون مسئله SSL و گواهینامه‌های امنیتی اهمیت پیدا کرده است و شواهد نشان می‌دهد که تلویزیون‌های هوشمند از سایت‌های دارای پروتکل امنیتی HTTPS و گواهینامه SSL پشتیبانی می‌کنند و توجه به این مسئله برای مدیران کسب‌وکارها اینترنتی اهمیت زیادی دارد. 

در این بین خطای ssl handshake failed در تلویزیون به‌عنوان یکی از رایج‌ترین خطاها شناخته می‌شود. استفاده از SSL و پروتکل HTTPS برای وب‌سایت‌ها، علاوه بر تأمین امنیت کاربران و اطلاعات سایت، اثرات و مزایای جانبی زیادی از جمله افزایش اعتماد به سایت، رشد نرخ تبدیل، افزایش تعداد سفارش ثبت شده نهایی، بهبود رتبه سئو وب‌سایت و… دارد.

در این مطلب به مسئله SSL و نقش آن در وب‌سایت‌ها پردازیم و از خطاهایی صحبت می‌کنیم که در صورت عدم اجرای درست SSL، به وجود می‌آید و در نهایت در مورد راهکارهای رفع خطای ssl handshake failed در تلویزیون به‌صورت کاربردی صحبت می‌کنیم.

 

نحوه رفع SSL handshake failed در تلویزیون هوشمند

 

این خطای SSL زمانی به وجود می‌آید که ساعت تلویزیون هوشمند با تاریخ و زمان فعلی هماهنگ نباشد. بسته به مدل تلویزیون هوشمند، شما می‌توانید تاریخ و ساعت را تنظیم کنید تا این مشکل را به‌راحتی برطرف کنید.

برای انجام این کار کافی است که مراحل زیر را به ترتیب دنبال کنید:

  •         اتصال سیمی را از منوی تنظیم شبکه، در دستگاه تلویزیون خود تنظیم کنید.
  •         تست اتصال را اجرا کنید.
  •         2 دقیقه یا بیشتر صبر کنید.
  •         درحالی‌که کابل شبکه را متصل نگه دارید، به شبکه وای‌فای متصل شوید.
  •         مطمئن شوید که همه سرویس‌ها همچنان کار می‌کنند.
  •         کابل شبکه را جدا کنید.


یکی از روش های دیگر برای برطرف سازی این خطا در دستگاه های تلویزیون، بسته به مدل دستگاه شما، به روز رسانی سیستم می باشد. برای به روز رسانی معمولا از قسمت تنظیمات، وارد گزینه پشتیبانی شده و بر روی به روز رسانی نسخه نرم افزار کلیک کنید. در صورتی که نسخه جدیدی برای این کار وجود نداشت، باید از دستگاه های اندروید باکس برای اتصال استفاده نمایید.

نکته مهم : توجه داشته باشید برای رفع خطای SSL Handshake Failed در تلویزیون، باید اتصال شما به اینترنت برقرار باشد.

 

گواهینامه SSL و پروتکل HTTPS چیست؟

 

SSL (اس اس ال) مخفف عبارت Secure Sockets Layer یک گواهینامه امنیتی برای ایجاد یک ارتباط امن بین کلاینت و سرور است تا ضمن حفاظت از اطلاعات سایت، تعامل بین کاربر و سرور را امن نگه دارد و امکان تبادل اطلاعات فراهم شود. در این پروتکل فرایند رمزگذاری به‌صورت خصوصی و عمومی انجام می‌شود و امکان دریافت پیام را به‌صورت کاملاً رمزنگاری‌شده امکان‌پذیر می‌کند.

سایت‌هایی که از انواع گواهینامه‌های امنیتی مانند گواهینامه‌های زیر استفاده کنند، می‌توانند پروتکل HTTPS را داشته باشند و امنیت سرور و کاربر خود را حفظ کنند.

  1.       گواهی‌ SSL DV یا Domain Validation
  2.      گواهی SSL OV یا Organization Validation
  3.     گواهی SSL EV یا Extended Validation

این گواهینامه‌ها از رایج‌ترین گواهینامه‌های امنیتی (SSL) هستند که بسته به نیاز کسب‌وکار و شرایط زیرساختی، قابلیت اجرا و پیاده‌سازی دارند. در حال حاضر تمام مرورگرهای معروف جهانی، مانند فایرفاکس، اینترنت اکسپلورر، اپرا، گوگل کروم و سافاری از پروتکل امنیتی HTTPS و گواهینامه امنیتی SSL پشتیبانی می‌کنند.

 

دلیل اهمیت پروتکل ssl چیست؟

 

پروتکل SSL برای وب‌سایت و کاربران اهمیت زیادی دارد. SSL از یک‌سو برای ارتقای سئو سایت، بهبود نرخ تبدیل و افزایش تراکنش‌ها و از سوی دیگر برای کاربران جهت حفظ امنیت خود و داده‌هایی که لازم دارند، اهمیت دارد.

 

علت ایجاد خطای ssl چیست؟

 

در حین نصب SSL یا بعد از آن، امکان ایجاد خطاهای مختلف از سمت سرور یا کاربر به وجود می‌آید و لزوم رفع آن برای مدیران و کاربران ضروری است. دلایل مختلفی در مورد علل ایجاد خطاهای SSL وجود دارد که موارد زیر جزو مهم‌ترین دلایل ایجاد خطای SSL است. 

ü  خطای سمت مرورگر و اشکال در تداوم ارتباط

ü  اجرای از یک برنامه فایروال

ü  تاریخ و زمان اشتباه رایانه‌ای که سعی در دسترسی به وب‌سایت دارد

ü  گواهی نامعتبر (Invalid SSL certificate )SSL

ü  اطلاعات ناامن وب‌سایت در سمت سرور و مخصوصاً داده‌ها یا اطلاعات

ü  اطلاعات گمراه‌کننده  SSL

این موارد در صورت اجرا، باعث ایجاد خطا در فرایند اجرای گواهینامه امنیتی SSL می‌شود و بسیار مهم است که در مدت‌زمان کم نسبت به رفع این خطاها اقدام کنید. در این بین یکی از خطاهای رایج که در تلویزیون هم خود را نشان می‌دهد، خطای ssl handshake failed است. این خطا هنگامی که کاربران، اینترنت را به تلویزیون خود وصل می‌کنند، رخ می‌دهد.

 

خطای ssl handshake failed

 

خطای SSL Handshake یا Error 525 یکی از رایج‌ترین ارورها است و در این شرایط، سرور و مرورگر قادر به ایجاد یک اتصال ایمن نیستند. این مسئله می‌تواند به دلایل مختلفی رخ دهد که عبارت‌اند از:

ü  آپدیت نبودن تاریخ و زمان در Device کاربر

ü  مشکل در پیکربندی مرورگر کاربر

ü  رهگیری ارتباط توسط فرد ثالث

 این دلایل در به وجود آمدن این ارور نقش دارند و امکان ارتباط بین کاربر و سرور را فراهم نمی‌کنند. علاوه بر این، اگر ایراد از سمت سرور باشد، مجدداً این خطا رخ می‌دهد. از جمله مواردی که باعث ایجاد ایراد از سمت سرور می‌شود عبارت‌اند از: استفاده از گواهی SSL نامعتبر یا منقضی شدن گواهی، عدم پشتیبانی پروتکل استفاده شده توسط کلاینت در سرور، عدم تطابق مجموعة رمزنگاری

 

رفع خطای ssl handshake failed در تلویزیون های هوشمند

 

اکنون که با ماهیت و دلیل ایجاد خطای ssl handshake failed آشنا شدید، باید نسبت به حل آن اقدام کنید. برای حل آن می‌توانید مراحل زیر را انجام دهید:

اول اینکه نسبت به آپدیت بودن ساعت و زمان تلویزیون و دستگاه اطمینان حاصل کنید و مطمئن شوید که این دو مورد، مطابق زمان و ساعت به‌روز است. سپس اطمینان حاصل کنید که از گواهینامه معتبر و مطمئن استفاده می‌کنید و به‌درستی نسبت به نصب و راه‌اندازی آن اقدام کرده‌اید. در مرحله بعدی به سراغ مرورگر رفته و اطمینان حاصل کنید که مرورگر از گواهی SSL/TLS پشتیبانی کامل می‌کند و در ادامه از مطابقت کامل Cipher Suite ها اطمینان حاصل کنید. برای اطمینان از مسئله Cipher Suite می‌توان از SSL Qualys استفاده کرد. برای این کار کافی است نام دامنه را در این سایت وارد کرده تا به‌صورت کامل خلاصه آنالیز سایت را به شما نشان دهد. در این گزارش می‌توانید اطلاعات مربوط به Cipher Suite ها را نیز پیدا کنید.

مقاله پیشنهادی : رفع خطای ssl_error_handshake_failure_alert

 

سخن نهایی

نصب کامل و درست یک SSL و ایجاد پروتکل HTTPS، یکی از الزاماتی است که کاربردپذیری سایت‌ها را توسعه می‌دهد و تا تلویزیون‌های هوشمند پیش می‌رود. عدم توجه به این مسئله باعث ایجاد خطاهای رایج از جمله خطای ssl handshake failed در سایت و دستگاه‌های تلویزیون می‌شود. در این مقاله علاوه بر بررسی مسئله SSL، خطای ssl handshake failed را مورد بررسی قرار دادیم و چندین روش برای حل این خطای رایج ارائه کردیم. اگر در مورد ایجاد خطای ssl handshake failed در تلویزیون، سؤال یا ابهام خاصی دارید، می‌توانید از طریق کامنت‌ها با ما در میان بگذارید.

 

سؤالات متداول

 

1- چگونه SSL Handshake Failed در تلویزیون را رفع کنیم؟

زمان و تاریخ را در دستگاه مشتری تصحیح کنید.

مرورگر دیگری را امتحان کنید.

وب‌سایت را به لیست مجاز اضافه کنید.

مرورگر را برای استفاده از آخرین پروتکل SSL به‌روز کنید.

پشتیبانی مرورگر و سرور برای Cipher Suites را بررسی کنید.

مطمئن شوید که گواهی SSL شما دقیق و معتبر است.

 

2- خطای SSL handshake failed در تلویزیون چیست؟

TLS/ SSL handshake failed در تلویزیون زمانی رخ می‌دهد که دستگاه تلویزیون شما و سرور نتوانند با استفاده از پروتکل TLS/SSL ارتباط برقرار کنند. هنگامی که این خطا در Apigee Edge رخ می‌دهد، دستگاه شما وضعیت HTTP 503 را با پیام Service Unavailable دریافت می‌کند.

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
نویسنده: Ali Safari

دیدگاه‌ها